HIV w Indiach – złożona epidemia cd

Chociaż prawa są egzekwowane selektywnie, przyczyniają się do nękania, piętnowania i dyskryminacji. Szacunki dotyczące wielkości tych grup są bardzo zróżnicowane – od 832 000 do prawie 2 milionów w przypadku kobiet zajmujących się usługami związanymi z płcią, od 106 000 do 223,000 lub więcej w przypadku osób zażywających narkotyki drogą iniekcji, 235 000 w przypadku pracowników płci męskiej i 2,35 miliona w przypadku mężczyzn uprawiających seks z mężczyźni. Epidemia rozprzestrzenia się z tych grup na innych na różne sposoby, w tym przez klientów pracowników seksualnych, mężczyzn biseksualnych (z których wielu jest małżeństwem), oraz populacji pomostów , z których najważniejsi wydają się długodystansowcami i mężczyznami którzy migrują między państwami w celu pracy sezonowej w budownictwie i innych gałęziach przemysłu.25 Pracownicy seks również migrują, czasami na obszarach wiejskich, czasem do dużych miast.5
Indie mają prawdopodobnie 5 milionów kierowców ciężarówek. O połowę tras długodystansowych, które utrzymują je z dala od domu przez miesiąc lub dłużej; często mają młodego męskiego pomocnika. Kierowcy ciężarówek częściej niż inni mężczyźni są klientami osób świadczących usługi seksualne, a praca seksualna jest powszechna na głównych trasach ciężarówek.2 Złoty czworoboczny, autostrada ekspresowa, która łączy cztery największe miasta Indii – New Delhi, Mumbai, Chennai i Kolkata – trawersuje wiele obszarów, w których współczynnik transmisji HIV drogą płciową jest wysoki (patrz mapa).
Kierowcy i migranci mogą zarazić się i zarazić ich żony po powrocie do domu. Przeniesienie HIV może się tam zatrzymać. Takie ścięte epidemie są charakterystyczne dla obszarów wiejskich w Indiach i Pakistanie, ponieważ mężczyźni nie mogą angażować się w zachowania ryzykowne, gdy są blisko domu, jak twierdzi James Blanchard z Uniwersytetu w Manitobie. Jednak coraz więcej rzekomo monogamicznych kobiet zaraża się. W YRG CARE, pozarządowym ośrodku leczenia, badań i edukacji w Chennai, około jedna czwarta pacjentów zakażonych wirusem HIV to gospodynie domowe. Według Suniti Solomon, dyrektora ośrodka i autora pierwszego raportu na temat HIV w Indiach, małżeństwo jest koniecznością w Indiach, ale ochrona zamężnych kobiet przed zakażeniem jest poważnym problemem. Nie jest społecznie właściwe, aby żona dyskutowała o używaniu prezerwatyw z mężem. Nie jest w stanie negocjować bezpiecznego seksu .
Zapobieganie przenoszeniu się HIV utrudniają luki w wiedzy oraz czynniki kulturowe, prawne i medyczne. Na przykład najczęstszym środkiem antykoncepcyjnym w Indiach, szczególnie na południu, była historycznie sterylizacja kobiet, zwykle wykonywana przed ukończeniem 30 lat (patrz tabela). W Andhra Pradeś, żeńska sterylizacja jest wykorzystywana do planowania rodziny przez 62,9% zamężnych kobiet i prezerwatyw tylko o 0,5%. Propagowanie używania prezerwatyw uznano za promiscuity. Akceptacja, dostępność i stosowanie prezerwatyw wzrasta, ale przede wszystkim wśród pracowników płci i poza małżeństwem. Według Broun z UNAIDS: W Afryce kobieta, która nie jest w ciąży, prawdopodobnie używa prezerwatyw jako metody antykoncepcji, dlatego też jest chroniona przed HIV. W Indiach kobieta, która nie jest w ciąży, to najprawdopodobniej kobieta, która została wysterylizowana, a jej zachowanie wobec HIV nie jest znane.
Wydaje się, że używanie narkotyków w formie iniekcji rośnie i rozprzestrzenia się na nowe regiony
[podobne: abirateron, dyżury aptek kwidzyn, glinka do picia ]